הרשמה לתואר שני
תרומה לשכטר
English

תפילת נשים

16 ביוני 2016

300 נשים מגילאי 12 ועד 85, ישתתפו ביום שישי, 19.6.15 בשעה 08:30 בתפילת שחרית משותפת במסגרת יום הלימודים הארצי לנשים השש-עשרה במכון שכטר בירושלים.
המארגנות: “המטרה היא לחבר נשים יחדיו באמצעות לימוד טקסטים יהודים ולשבור את המחיצות של גיל, עדה ומצב סוציו-אקונומי בין הנשים”

ביום שישי 19 ביוני 2015 בשעה 08:30, תתקיים תפילת שחרית משותפת לשלוש מאות נשים במכון שכטר ירושלים, במסגרת יום הלימוד הארצי לנשים ה-16. במהלך היום יתקיימו לימודים משותפים בין המשתתפות על נשים בפרקי אבות, על אמונת נשים ומה שמייחד אותה, יחסי אימהות ואבות ועוד. המשתתפות תגענה מכל רחבי הארץ: מקיבוץ אדמית שבצפון ועד מצפה רמון שבדרום ובנוסף להרצאות המרכזיות יתקיימו לימודים יתקיימו בעברית, אנגלית רוסית וספרדית.

לדברי המארגנת דיאן פרידגוט, נשואה ואמא לחמישה, שהחלה את המפעל בשנת 2000, “המטרה היא לחבר נשים יחדיו באמצעות טקסטים יהודים ולשבור את המחיצות של גיל, עדה ומצב סוציו-אקונומי בין הנשים. זו הזדמנות לאפשר לנו הנשים, שיש לנו הרבה מהמשותף, לשבת יחדיו על טקסטים יהודיים. זה נותן לנו אפשרות לבטא את עצמנו בחופשיות, שלא הייתה מתאפשרת בקבוצות מערובות”.

פרידגוט מספרת כי ההרגשה בימים הללו מאוד מאוד מיוחדת, “זו לא הרגשה כמו בסמינר לימודי רגיל: התחושה היא של בניית קהילה נשית באמצעות לימודי היהדות ועובדה היא שרוב המשתתפות מגיעות שנה אחר שנה מעל עשר שנים לאירוע.”

האירוע נערך בשיתוף פעולה ובארגונם של מכון שכטר למדעי היהדות, ליגת הנשים ליהדות מסורתית והתנועה המסורתית.

לפרטים: ותאום ראיונות: איתי ליטמן 050-6361116

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו לקבלת עדכונים שוטפים


גם אנחנו לא אוהבים ספאם! בהתאם, לא נעשה כל שימוש לרעה ו/או נעביר לצדדים שלישיים את כתובת הדואר האלקטרוני שלך.

דילוג לתוכן