תמונה עם כיתוב אביב של סובלנותהפעילות של עמותות שכטר מתבססת על ערכי הסובלנות הדתית והכבוד ההדדי. השנה הכריזו עמותות שכטר על "אביב של סובלנות”, במהלכו הונחלו ערכי הסובלנות והפלורליזם וההערכה למסורת היהודית לחברה הישראלית באמצעות אירועים מיוחדים, כנסים וקמפיין באמצעי התקשורת. כל האירועים התקיימו בתמיכתו הנדיבה של הרב מרק ליבהבר.

מפגש של חתני פרס ליבהבר לשנת תשע"ד עם תלמידי תל"י בית חינוך בירושלים, 26.3.14

חתני פרס ליבהברקמפיין "אביב של סובלנות" הושק ביום 26.3.14 על ידי זוכי פרס ליבהבר לשנת תשע"ד, אהוד בנאי וד"ר מיכה גודמן. השניים נפגשו עם תלמידי כיתות י"א בבית הספר התיכון תל"י בית חינוך בירושלים, לבוקר שכלל הרצאה מרתקת מפי ד"ר גודמן, והופעה מלהיבה של הזמר המוערך, בנאי. בהחלט דרך מצוינת לפתוח בה את הבוקר!
למידע נוסף על האירוע, לחצו כאן. לצפייה בתמונות וסרטונים מהמפגש לחצו כאן

אירוע הגאלה השנתי של אגודת ידידי עמותות שכטר, 6.4.14

אירוע גאלהקצת לפני חג פסח, בלילה מואר באור כוכבים יפה ונעים בלב שכונת נווה צדק, תל אביב, התכנסנו לכבוד ערב הגאלה השנתי של אגודת ידידי שכטר. מרכז נווה שכטר שלנו היה המקום המושלם לארח את הרב רוברטו ארביב ואת אהוד בנאי, לשיח מוזיקלי מרתק שבמרכזו מערכת היחסים המסתורית של דוד ושאול. קרוב ל-250 ידידי שכטר נהנו מטעימה מהצגת הבית, מוסיקה מעולה, לימוד מעניין, אנשים איכותיים ואירוע שלא ישכח!
לצפייה בתמונות מאירוע הגאלה לחצו כאן

אירועי יום השואה בסימן יהדות צפון אפריקה, 27-28.4.14

תמונה המציגה רכבת מתקופת השואהבמשך שנים נשמר קשר השתיקה סביב סיפורם של יהודי צפון אפריקה בזמן השואה. שואת העם היהודי נתפסה כ"שואת יהדות אירופה" בלבד, אך לאחרונה החלו העדויות לצוף והחברה מתחילה לתקן את העוול ההיסטורי שנגרם ליהודי צפון אפריקה, שבמשך חיים שלמים חשו אשמה ובושה לכנות את מה שעבר עליהם כ"שואה". השנה עמותות שכטר הקדישו את אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה לאותם סיפורים נשכחים ולא מוכרים של יהדות לוב ויהדות תוניס. בערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, 27.4.14 אירח נווה שכטר את "אשליה של שילוב למציאות של שואה", והטקס המרכזי "האימה שבפתח", נערך ביום שני, יום הזיכרון לשואה ולגבורה, כ"ח בניסן תשע"ד, 28.4.14, במכון שכטר.
למידע נוסף על אירועי יום השואה, לחצו כאן. לצפייה בראיון עם הרב דובי חיון ובתמונות מהטקס לחצו כאן

טקס הסמכת רבנים העשרים וששה, 20.5.14

טקס הסמכת רבניםבית המדרש לרבנים ע"ש שכטר היה מלא עד אפס מקום (ועוד קצת ...!). כ-200 בני משפחה, חברים ושוחרי טוב התכנסו כדי לחגוג את הסמכתם לרבנות של גוסטבו גרינצווייג, אנבל הרציגר-טנצר וישראל סרוק, שהצטרפו ל-84 מנהיגים, בוגרי בית המדרש לרבנים ע"ש שכטר. ליווי רוחני, מנהיגות קהילתית וערכי פלורליזם וסובלנות עומדים לנגד עיניהם של המוסמכים היוצאים לדרך חדשה ומאתגרת. למידע נוסף על האירוע, לחצו כאן. לצפייה בתמונות מטקס ההסמכה לחצו כאן

שרות ירושלים, 25.5.14

תמונה של ירושליםמעל 350 נשות ירושלים (וגם גברים) הגיעו לאחד מהמקומות האטרקטיביים והמרהיבים בירושלים, מתחם תחנת הרכבת הראשונה, לערב מרגש של שירת נשים שכלל הופעה של הזמרת האמריקאית היהודייה הנודעת, נשמה קרליבך. חברות הסגל האקדמי בשכטר שיתפו את הקהל ב"ירושלים האישית שלהם": פרופ' אליס שלוי על "עולָה לירושלים: ירושלים בשנת תש"י (1949)", פרופ' מיכל גוברין על "התשוקה לירושלים: עיר-אישה", ד"ר סיוון הר שפי על "'בכל אדם יש מוריה': ירושלים מקום נביעת השירה" וד"ר כרמלה אבדר על "'לָךְ כָּלְתָה נַפְשִׁי לִשְׁכֹּן חֲצֵרָיִךְ' - כיסופים ומציאות: בין תימן לירושלים". את האירוע הנחתה ד"ר תמר קדרי והוא התקיים בשיתוף מנהל קהילתי גינות העיר.
למידע נוסף על האירוע, לחצו כאן. לצפייה בתמונות ובסרטונים מערב שרות ירושלים לחצו כאן

עֲשה לְך רַב, 28.5.14

עשה לך רבשכטר עזב את ההר והלך למוחמד! הרבנים מיכל שוורץ, רוברטו ארביב, לירון לוי ונטלי לסטרג'ר לקחו על עצמם תפקידים חדשים והצטרפו ערב אחד לבליינים החילוניים בפאבים ברחבי תל אביב, במטרה לשבור סטריאוטיפים כלפי כיצד רב טיפוסי צריך להיראות וכדי לדבר על נושאים שרבנים בדרך כלל לא מדברים עליהם, למעט הרבנים שלנו. הרבה לירון לוי דיברה על "האפשרות של מדינה יהודית ודמוקרטית, הרב רוברטו ארביב דיבר על "איך יהדות רואה את הבעיה של פליטים ומבקשי המקלט, הרבה מיכל שוורץ דיברה עם זוגות צעירים על "ביצוע חופה עכשווית ומשמעותית בישראל" ונטלי לסטרג'ר דיברה על "אינטימיות ושוויון במערכת יחסים".
למידע נוסף על האירוע, לחצו כאן. לצפיה בתמונות מן הערב לחצו כאן

טקס הסיום והענקת פרס ליבהבר לשנת תשע"ד, 10.6.14

טקס הסיום והענקת פרס ליבהבר לשנת תשעדמסתבר שגם באמצע יוני, לילה בירושלים יכול להיות מאוד קריר. אבל הרוח לא מנעה מאיתנו ליהנות מטקס מרגש, תחת כיפת השמיים, שבו הענקנו את תעודות המוסמך ל-86 בוגרים חדשים ואת פרס ליבהבר לעידוד סובלנות דתית, לאהוד בנאי וד"ר מיכה גודמן. טקס הסיום והענקת פרס ליבהבר היוו את אירוע השיא של תקופת האביב של סובלנות של מכון שכטר, ואנו כבר מחכים בקוצר רוח לשנה הבאה.
לצפייה בתמונות וסרטונים מהטקס לחצו כאן

קמפיין פרסום "אביב של סובלנות"

קמפיין פרסום אביב של סובלנותלקראת חג השבועות וקצת אחרי טקס הסיום והענקת פרס ליבהבר, הופענו כמעט בכל אמצעי מדיה אפשרי: אינטרנט, רדיו ועיתונות, ותוך שבוע הסרטון שלנו גרף 50,000 צפיות. הוא גם זכה לחשיפה בתכנית הבוקר של ערוץ 2 ובלוגרים נודעים כתבו והמליצו עליו.
אך אם משום מה פספסתם, תוכלו לצפות ולהקשיב לכל אחד מהפרסומים, ממש כאן